Motokrosový tím SMX

Slovensko na Motokrose národov 2017

Rozhovor so SLOVAKIA MX tímom po Motokrose národov DNES (3.10.2017) na RTVS v športovom spravodajstve GBS o 20:00!!!

rtvs_studio    kohut_tomas

MM SR „SMX CUP“ 2014 A MACEC CUP VO Sverepci

V nedeľu 25.5.2014 sa na legendárnej trati vo Sverepci stretlo 106 jazdcov na treťom podujatí SMX Cup-u tohtoročnej sezóny a zároveň na podujatí zaradenom do MACEC Cup-u (motokrosový pohár motocyklovej asociácie krajín strednej Európy).

Daždivé majstrovstvá SR v motokrose “SMX CUP 2014” v Šenkviciach

Druhé podujatie seriálu MM SR v motokrose „SMX CUP 2014“ sa  dnes konalo v areáli Stará tehelňa v Šenkviciach. Celodenný hustý dážď si vyžiadal poriadnu guráž 102 jazdcov rozdelených do kategórii MX Junior, MX4, MX4+, MX 85, MX1 a MX2.

Kvôli sťaženým podmienkam bola na vlastnú žiadosť jazdcov zrušená druhá finálová jazda kategórii MX4 a MX4+ a do celkových výsledkov boli zarátané časy len prvej finálovej jazdy. Petr Dokupil (CZ) dominoval v MX4 a Štefan Juráš zasa v MX4+.

Medzi najmladšími jazdcami kategórie MX85 vyhral kvalifikáciu Šimon Jošt (Osička – Pfeil MX Team), ale po dvoch finálových jazdách si prvenstvo odniesol Jozef Posluch (Popper Racing team), Jošt sa musel uspokojiť s druhým a Jaroslav Dubóci (Maxx sport club Slovakia) s tretím miestom.

Horúcim favoritom spomedzi MX Juniorov bol už od začiatku Tomáš Kohút (SMX team), ktorý vyhral nielen kvalifikáciu, ale aj prvú finálovú jazdu. V druhej finálovej však sadol pri dobiehaní Denisa Poláša a kvôli hustému blatu nalepenému na motorke mal problém sa dvihnúť a pokračovať. Nakoniec prešil cieľom ale s veľkou časovou stratou, čo mu v konečnom dôsledku stačilo na  4 miesto. Víťazom sa stal Denis Poláš, druhé miesto obsadil Tomáš Ondria (ŠK Budimír) a tretí skončil Jiří Pach (CZ).

SMX CUP 2014 Veľké Uherce – návrat Martina Kohúta vo veľkom štýle

Piate a zároveň predposledné podujatie slovenského motokrosového šampionátu 2014 sa uskutočnilo neďaleko v nedeľu 6.7.2014  vo Veľkých Uherciach. Napriek tomu, že organizátor z Motoklubu Veľké Uherce mal plné ruky práce s bojom proti suchu a prachu, boli odjazdené všetky finálové jazdy jednotlivých tried a jazdci si tak mohli pripísať ďalšie body do priebežného hodnotenia seriálu.

Jiří Čepelák a Martin Kohút – radosť pozerať
Veľké Uherce si mnohí zapamätajú ako comeback Martina Kohút (SMX Team), ktorý mal pauzu kvôli zranenému kolenu a ktorý skončil v MX1 na prvom mieste po pekných súbojoch s tímovým kolegom Jiřím Čepelákom (SMX team). V prvej jazde mal Jiří zlý štart a tak sa mu ušlo až 4. miesto , no v druhej jazde si s Martinom pozíciu prvého niekoľkokrát vymenili, ale aj tak to víťazne skončilo pre Martina. Prvá finálová jazda sa odohrala pod suverénnou taktovkou Mareka Sukupa (Sportgroup CZ Racing 99), ktorý začal holeshot-om a do konca pred seba nikoho nepustil.  Konečné poradie teda tvorili: Martin Kohút na prvom, Marek Sukup na druhom a Jiří Čepelák na treťom mieste.  „ Som naozaj veľmi rád, že som si mohol zajazdiť s Martinom. Jeho comeback je dobrá správa pre všetkých, čo majú radi poriadne „závodenie“. Želám mu, aby sa vyliečil úplne a jazdil na plno.“ povedal na stupienku víťazov Jiří Čepelák.

Kohútovci na koni  ( MX2 Junior)
Nedeľa v Veľkých Uherciach znamenala dve prvenstvá pre bratov Kohútovcov. Bol to Tomáš Kohnút (SMX team), kto dal dvakrát v triede MX2 junior holeshot, no dvakrát sa musel urputne snažiť, aby si svoje miesto uchránil pred Denisom Polášom, z čoho sa mu to podarilo len raz, v druhej finálovej jazde. Aj tak stál na stupienku víťazov nad Denisom a ako tretí sa umiestnil Pavol Repčák.

MM SR v motokrose jednotlivcov “SMX CUP 2014” v Lovčici

Štvrté podujatie sezóny 2014 sa uskutočnilo v nedeľu 15.6.2014 na tradičnej prírodnej trati v Lovčici neďaleko Žiaru nad Hronom. Juniorská kategória ponúkala pekné momenty pri sledovaní ako si Tomáš Kohút (SMX TEAM) chránil svoje prvenstvo pred druhým Denisom Polášom  a tretím Akosom Rozgonyim (HUN).

Zúčastnilo sa ho 81 jazdcov z Maďarska, Ukrajiny, Čiech a Slovenska. Slnečné počasie spôsobovalo rýchle vyschýnanie trate, kvôli čomu bol zvolený harmonogram pretekov s častejšími prestávka na polievanie. Jazdci si pochvaľovali výbornú organizáciu a diváci zasa vydarené súboje vo väčšine kategórii. Nasledujúce podujatie SMX CUP-u 2014 sa bude konať 6.7. 2014 vo Veľkých Uherciach. Dovtedy si môžete ešte užiť Majstrovstvá Európy v kategóriách EMXopen, EMX65, EMX85 v Šenkviciach už v nasledujúci víkend (28.-29.6.2014).